Najnowsze ustalenia prawne: Leki wypisywane przez pielegniarki

Contact An Agent

Najnowsze ustalenia prawne: Leki wypisywane przez pielegniarki Rozporządzenie zawiera szczegółowy opis sposobu
Pobrane z www.pielegniarki.info.pl

Wraz z przepisami istniejącymi od początku bieżącego roku kalendarzowego, zmieniają się zasady wypisywania recept. Pacjenci nie będą już musieli godzinami siedzieć w kolejkach do specjalistów, tylko po to, żeby uzyskać receptę na dany lek, będąc w trakcie konkretnego leczenia. Tym wszystkim zajmie się pielęgniarka. Muszą to jednakże być pielęgniarki z licencjatem. W ten sposób będzie możliwe szybkie załatwienie sprawy recept, bez marnotrawienia na ten cel czasu. To odciąży również od papierkowej roboty lekarzy, którzy zajmą się po prostu leczeniem.pośrednictwo w handlu zagranicznym Jeszcze jedna kwestia to to, iż Ministerstwo Zdrowia określiło szczegółowe reguły realizacji owych uprawnień przez położne i pielęgniarki.

To oznacza, iż projekt został najpierw przekazany do konsultacji społecznych. Rozporządzenie zawiera szczegółowy opis sposobu wystawiania recept przez położne i pielęgniarki, które mają dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo a także takie specjalistki z zakresu położnictwa i pielęgniarstwa, które mają tytuł specjalisty z dziedziny pielęgniarstwa i położnictwa. W ten sposób owa grupa specjalistek została dopuszczona do samodzielnego, indywidualnego ordynowania środków medycznych, składających się z substancji czynnych.

Nie ma jednak nadal możliwości, aby nie lekarz wypisywał lekarstwa, które zawierają silne substancje, w tym leki odurzające, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, jak również medykamenty o charakterze psychotropowym. Konieczne jest jednakże, aby pielęgniarki, które chcą wypisywać recepty miały ukończony specjalistyczny kur w tym kierunku.

Artykuł dzięki: http://superpools.pl/zadaszenia/