Najnowsze ustalenia prawne: Obowiazek szkolny szesciolatkow

Contact An Agent

Najnowsze ustalenia prawne: Obowiazek szkolny szesciolatkow Za byli przedstawiciele
Pobrane z ocdn.eu

Koniec z obowiązkiem szkolnym sześciolatków. Sejm zniósł także obowiązek przedszkolny dla pięciolatków. Znowelizowana została ustawa o systemie oświaty. W związku z tym, wszystko wraca do stanu przeszłego. Oznacza to, że dzieci będą rozpoczynały kształcenie dopiero w okresie siedmiu lat. Konieczne będzie natomiast, aby maluch zrealizował wychowanie przedszkolne. Rozpoczyna przedszkole w wieku sześciu lat. O nowelizacji zdecydowali posłowie. Za byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości a także posłowie Kukiz’15. Na TAK opowiedziało się 269 osób.

Najnowsze ustalenia prawne: Obowiazek szkolny szesciolatkow Na TAK opowiedziało się 269
Pobrane z r-http-6c.dcs.redcdn.pl

Przeciwni byli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. Na NIE opowiedziało się dokładnie 156 posłów. Bez zmian pozostaje natomiast prawo do wychowania przedszkolnego dla czterolatków. Tym samym, dziecko musi mieć miejsce w punkcie przedszkolnym, jeżeli z takim wnioskiem wyjdą rodzice. Samorząd musi takie miejsce maluchowi zapewnić. Ponadto w ustawie przedstawiono zapis, gdzie jest mowa o tym, iż dzieciaki mające zaledwie trzy lata mogą uzyskać prawo do wychowania przedszkolnego, lecz wejdzie ono w życie wraz z dniem 1 września 2017 roku.

Nowelizacja opiera się także na tym, iż młodzi uczniowie w wieku sześciu lat mają sposobność pójścia do pierwszej klasy i rozpoczęcia edukacji, jeżeli wcześniej zrealizują odpowiednie przygotowanie przedszkolne. Te maluchy, które nie mają natomiast odpowiedniego przygotowania przedszkolnego, muszą uzyskać pozytywną opinię ze strony poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Artykuł dzięki: